Ogłoszenia duszpasterskie – 30.10.2022

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

31 Niedziela Zwykła

Bóg jest hojny i dobry, a spotkanie z Nim przemienia serce człowieka – to podstawowe przesłanie dzisiejszej liturgii słowa. Chciejmy przyjąć Boże obdarowanie i szczerze odpowiedzieć gotowością do dzielenia się z bliźnimi tym, co otrzymujemy. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, za naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas. Z tej racji dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy Ciebie Boga wysławiamy.

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą o godz. 8:00, 10:30 i popołudniu o godz. 14:00 z nieszporami. Następnie wyruszymy w procesji żałobnej na cmentarz i będziemy się modlić za zmarłych kapłanów, budowniczych i dobrodziejów naszych świątyń, za zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin. Nabożeństwo żałobne zakończymy błogosławieństwem przy kaplicy na cmentarzu.
Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym będzie w poniedziałek od godz. 16:00.

W środę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 17:00.

Nie zapominajmy też, że możemy ofiarować duszom w czyśćcu odpust zupełny.
Warunki uzyskania odpustu:
1 i 2 listopada wierni, którzy nawiedzą kościół mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenie świątyni należy odmówić
Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz spełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca św.
Również wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.

Od czwartku, w dni powszednie, pół godziny przed wieczorną Mszą św. będziemy odmawiać różaniec z wypominkami za zmarłych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek dla klasy 4, 5 i 6 od godz. 16:00, a w piątek dla klasy 7, 8, i starszych – również od godz. 16:00.
Nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.
W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 16:15 medytacją adoracyjną, a następnie rozważanie tajemnic bolesnych różańca poprowadzi Róża Stanisławy Wilczek.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Stanisławowi Polaczek, Adamowi Polaczek, Zofii Polaczek, Markowi Kopeć, Władysławowi Gancarz, Marii Pudzisz.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.