Ogłoszenia duszpasterskie – 23.10.2022

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

30 Niedziela Zwykła

„Modlitwa pokornego przeniknie obłoki i nie dozna pociechy, zanim nie osiągnie celu” – zapewnia nas dziś autor Księgi Syracydesa. Także Jezus gromi dzisiaj modlitwę faryzeusza pyszałka, a chwali pokornego celnika, który zwraca się do Boga, prosząc o miłosierdzie. Prośmy, aby Bóg udzielił nam daru pokornej modlitwy i czynił nas autentycznymi świadkami swojej dobroci.

Październik, miesiąc różańcowy, powoli dobiega końca. Może warto dziś zadać sobie pytanie: Ile razy w tym miesiącu byłem na różańcu w kościele, ile razy odmówiłem modlitwę rożańcową w domu?
Przypominam, że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiamy codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 17:00, a dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 16:15.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Lesławowi Bugajskiemu, Marii Jędrzejek, Marii Bryja, Barbarze Witek, Małgorzacie Sądelskiej, Zbigniewowi Witek.
Dziękuję za złożone do skarbony ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w kwocie: 1460 zł.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w piątek – wspomnienie św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.