Ogłoszenia duszpasterskie – 31.07.2022

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

18 Niedziela Zwykła

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam, że nie ma ważniejszej sprawy niż zawierzenie życia Bogu i podporządkowanie się Jego zbawczym planom. Dzięki temu możemy spojrzeć na życie w prawdziwej wolności i cieszyć się radością posiadania największych darów.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi we czwartek od godz. 17:00 dla klasy 4, 5 i 6, a w piątek dla klasy 7, 8, i starszych również od godz. 17:00. Nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.
W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 17:15 medytacją adoracyjną, a następnie rozważanie tajemnic chwalebnych poprowadzi Róża Władysławy Zarębczan.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Celinie Kobylarczyk, Józefie Spirczak, Janowi Zagata, Małgorzacie Kowalczyk, Stanisławowi Rychtarczyk, Wiesławie Gąsiorek.
Dziękuję również za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na środki transportu dla misjonarzy. Złożono łącznie: 2801,01zł i 40$.

Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
* w czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana;
* w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego.

W przyszłą niedzielę 7 sierpnia OSP Gronków organizuje akcję krwiodawstwa. Krew będzie można oddać w godzinach od 9:00 do 13:00. Serdecznie zachęcam wszystkich, którym stan zdrowia na to pozwala, aby podzielili się tym cennym darem jakim jest krew.