Ogłoszenia duszpasterskie – 24.07.2022

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

17 Niedziela Zwykła

W dzisiejszej liturgii słowa usłyszeliśmy zaproszenie do wejścia w głębię modlitwy. Jej cel to zjednoczenie z Bogiem i otwarcie serca na duchowe dary, dzięki którym możliwe jest kroczenie drogą świętości. Prośmy aby Duch Święty kształtował naszą modlitwę i budził w nas radość, której pełni doświadczymy w przyszłym świecie.

Z okazji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa, dziś po Mszach Świętych będzie błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie docierają do celu podróży. Pamiętajmy też o akcji: „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy” – z której dochód przeznaczony jest na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Teresie Niemiec, Ewie Zagata, Stanisławowi Bochnak, Beacie Łuszczek, Małgorzacie Strama, Marcie Pudzisz.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – wspomnienie św. Jakuba, apostoła, oraz św. Krzysztofa;
* we wtorek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
* w piątek – święto św. Marty, Marii i Łazarza.

Biblioteka Publiczna w Gronkowie zaprasza na zajęcia wakacyjne od 25 lipca do 4 sierpnia o godz. 14:00.