Ogłoszenia duszpasterskie – 17.07.2022

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

16 Niedziela Zwykła

„Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego.” Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii kierują naszą uwagę na pytanie dotyczące tego, co w życiu jest naprawdę istotne. Aktywizm, któremu często ulegamy, skutkuje rozproszeniem życia, natomiast uległość wobec słowa Bożego wprowadza harmonię i pokój. Postarajmy zatrzymać się przy Jezusie i wsłuchać w Jego słowo, bo tylko ono daje trwałą pociechę.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Janowi Leśnickiemu, Marianowi Leśnickiemu, Romualdowi Zagata, Krystynie Baran, Teresie Baran, Mieczysławowi Dziedzic, Katarzynie Leśnickiej.
Dziękuję również za wpłaty w ubiegłym tygodniu w kopertach i na tacę na inwestycje w naszej parafii. Złożono łącznie: 5717,40 zł.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana;
* w piątek – święto św. Marii Magdaleny;
* w sobotę – święto św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy.