Ogłoszenia duszpasterskie – 12.09.2021

24 Niedziela Zwykła

Jezus powiedział, że jeśli ktoś chce pójść za Nim, powinien zaprzeć sie samego siebie, wziąć swój krzyż i naśladować Go. Czy zawsze pamiętamy o naśladowaniu Jezusa w niesieniu krzyża codzienności?

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Janinie Kaliszewskiej, Halinie Baran, Mirosławowi Kaliszewskiemu, Ewelinie Kuras, Dorocie Walkosz.
Dziękuję również za złożone w ubiegłym tygodniu do skarbony ofiary na rzecz Afgańczyków w kwocie: 1122 zł.

* w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
* we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
* w środę– wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
* w czwartek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
* w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

Kandydatów na ministranta zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 17:00. Dziewczęta, które chciałyby zapisać się do scholi będą miały spotkanie w sobotę o godz. 9:00. Serdecznie zapraszam by zaangażować się w te grupy parafialne a rodziców proszę o zachęcenie swoich dzieci.
W sobotę w święto św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży zapraszam na Mszę św. uczniów klasy 8. Po mszy spotkanie w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.