Ogłoszenia duszpasterskie – 05.09.2021

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

23 Niedziela Zwykła

„Otwórz się” mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii do głuchoniemego. I jak relacjonuje nam św. Marek „Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić”. I my również pozwalajmy aby Jezus nas otwierał, aby nas dotknął i sprawił, abyśmy w całym życiu umieli mówić przede wszystkim językiem ewangelicznej miłości.

W środę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Z tej racji na Mszy świętej odbędzie się poświęcenie nasion przeznaczonych do siewu.

Na prośbę Caritas Polska dziś w parafiach Archidiecezji Krakowskiej odbywa się zbiórka do puszek przy kościołach na pomoc Afgańczykom. Módlmy się też prosząc Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Bogdanowi Grońskiemu, Czesławie Grońskiej, Janinie Grońskiej, Wojciechowi Leśnickiemu, Jadwidze Skrobot.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w środę– święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszam chłopców z klasy 3 i 4, którzy chcieli by zostać ministrantami. Zapisy i pierwsze spotkanie w sobotę o godz. 10:00.