Ogłoszenia duszpasterskie – 29.08.2021

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

22 Niedziela Zwykła

W dzisiejszej liturgii słowa św. Jakub zachęcał nas: „Wprowadzajcie słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie”. Prośmy Boga, aby umocnił w nas wszystko co dobre, abyśmy w codziennym życiu przynosili obfity owoc Bożej łaski.

We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18:00 biskup Damian Muskus udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Czuwanie modlitewne dla młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania rozpocznie się pół godziny wcześniej czyli o godz. 17:30. Spowiedź przed sakramentem bierzmowania będzie w poniedziałek od godz. 16:30. W uwagach dotyczących bierzmowania, które biskup mi przekazał, jest informacja, że wszyscy uczestnicy liturgii mają być w świątyni w maseczkach.

W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny. Podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi i Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone plecaki i przybory szkolne pierwszoklasistów.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek dla klasy 4, 5 i 6 od godz. 17:00, a w piątek dla klasy 7, 8, i starszych – również od godz. 17:00. Spowiedź także codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
Nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.
W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 17:15 medytacją adoracyjną, a następnie rozważanie tajemnic chwalebnych różańca poprowadzi Róża Marii Lorencowicz.

Dziękując rodzicom młodzieży bierzmowanej za dbałość o porządek w naszym kościele, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Jadwidze Truty, Jarosławowi Truty, Marii Lorencowicz, Kazimierzowi Lorencowicz, Jakubowi Lorencowicz.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.