Ogłoszenia duszpasterskie – 15.08.2021

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

20 Niedziela ZwykłaWniebowzięcie NMP

Otwórzmy nasze serca na działanie Bożej łaski, abyśmy każdego dnia troszczyli się o nasze duchowe dobro i mogli kiedyś uczestniczyć w chwale Matki Bożej w niebie.

W następną niedzielę 22 sierpnia będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP. Sumę odpustową o godz. 11:00 będzie celebrował i słowo Boże wygłosi ks. Tadeusz Targosz (proboszcz gronkowiański w latach 1988-2008).
Bardzo gorąco zapraszam wszystkich parafian, aby jak najliczniej uczcić Maryję, która jest naszą patronką, przede wszystkim przez udział w sumie odpustowej. To bardzo ważne świadectwo naszej wiary. Przyjdźmy w strojach regionalnych. Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów, chorągwi, baldachimu. Zapraszam naszą kapelę, orkiestrę, scholę, dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków, a Ochotniczą Straż Pożarną i Związek Podhalan zapraszam ze sztandarami. Niech to będzie dzień świętowania i radości w naszej parafii.
W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 17:00.

Okazja do spowiedzi św. jak zwykle codziennie pół godziny przed każdą Mszą św., a w sobotę spowiedź będzie od godz. 17:00.

Dziękczynienie za zbiory czyli „dożynki” będą w naszej parafii w niedzielę za dwa tygodnie, czyli 29 sierpnia podczas Mszy Świętej o godz. 10:30. Prosimy o ich przygotowanie rodziny z rejonu: Gronków Górny. Natomiast dożynki podhalańskie w Ludźmierzu będą 5 września. Również 5 września odbędzie się diecezjalna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Stanisławowi Zarębczan, Bogusławie Leśnickiej, Maksymilianowi Fryźlewicz, Monice Pudzisz, Józefie Furczoń, Ewie Haręza, Józefie Kopeć, Stanisławie Pławszak, Marii Mrowca, Janowi Truty.
Dziękuję również za wpłaty w ubiegłym tygodniu w kopertach i na tacę na inwestycje w naszej parafii. Złożono łącznie: 5664 zł, 71$ i 20E.

Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

W TYM TYGODNIU:
* we wtorek – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej;
* w piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
* w sobotę – wspomnienie św. Piusa X, papieża.

Przypominam młodzieży, która ukończyła klasę 8, o konieczności wypełnienia postawionych wam zadań, aby można było przystąpić do sakramentu bierzmowania 31 sierpnia.
Zebranie z rodzicami młodzieży, która ma przystąpić do sakramentu bierzmowania będzie we wtorek 24 sierpnia.