Ogłoszenia duszpasterskie – 08.08.2021

19 Niedziela Zwykła

Wszyscy zobaczcie jak nasz Pan jest dobry. On gromadzi nas na Eucharystii i mówi do nas: „Jam jest chleb życia”. My przychodzimy do Niego aby życie „mieć w obfitości”, bo kto w Niego wierzy „ma życie wieczne”.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów.
15 sierpnia wspominamy również rocznicę bitwy warszawskiej – tzw. „cud nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta. W Ludźmierzu uroczystości odpustowe.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Stanisławowi Zarębczan, Bogusławie Leśnickiej, Annie Gucwa, Helenie Leśnickiej, Maksymilianowi Fryźlewicz, Monice Pudzisz.

Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

* w poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
* we wtorek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
* w środę – wspomnienie św. Klary, dziewicy;
* w piątek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;
* w sobotę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.