Ogłoszenia duszpasterskie – 25.07.2021

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

17 Niedziela Zwykła

Jezus Chrystus gromadzi nas na świętej wieczerzy i chce nas karmić chlebem na życie wieczne. Jak słyszeliśmy w Ewangelii, tłum, dla którego rozmnożył chleb, chciał obwołać go królem. I my pełni wdzięczności za dar Eucharystii otwórzmy nasze serca, by Jezus mógł w nich królować.

Z okazji dzisiejszego wspomnienia św. Krzysztofa, po Mszach Świętych będzie błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie docierają do celu podróży. Pamiętajmy też o akcji: „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy” – z której dochód przeznaczony jest na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Wiesławie Gąsiorek, Elżbiecie Kołodziejczyk, Sylwestrowi Cudzich, Krzysztofowi Zagata, Władysławowi Zagata.

Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;
* w czwartek – wspomnienie św. Marty;
* w sobotę – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.