Ogłoszenia duszpasterskie – 02.05.2021

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkanocna

Owoc, o którym mówił Jezus w dzisiejszej ewangelii nie jest efektem naszego wysiłku, lecz odpowiedzią na miłość. „Bóg jest większy niż nasze serca i zna wszystko”. Niech ta świadomość pomaga nam coraz bardziej otwierać się na działanie Bożej łaski w naszych sercach.

Przez cały maj codziennie czcimy Maryję śpiewem litanii po wieczornej Mszy św.

Jutro, 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. o godz. 7:00, 8:00, 10:00 i 17:00. Nabożeństwo majowe o godz. 16:30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi we czwartek od godz. 17:00 dla klasy 4, 5 i 6, a w piątek dla klasy 7, 8, i starszych również od godz. 17:00. Spowiedź także codziennie pół godziny przed Mszą św.
Nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.

W ramach Jerycha różańcowego, w czwartek w naszym kościele w godzinach od 20:00 do 24:00 czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

Dziękując rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dbałość o porządek w naszym kościele, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w piątek po wieczornej Mszy św.: Krystynie Kopeć, Helenie Furczoń, Annie Marusarz, Marii Kudasik, Katarzynie Chrobak, Zbigniewowi Fil, Jolancie Wilczek.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* we wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika;
* w środę – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana;
* w czwartek – święto św. apostołów Filipa i Jakuba;
* w sobotę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.