Ogłoszenia duszpasterskie – 25.04.2021

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkanocna

Zmartwychwstały Jezus, jako Dobry Pasterz gromadzi nas i zaprasza, byśmy z Nim wyruszyli w drogę ze śmierci do życia. Odkupieni najdroższą Krwią Zbawiciela przelaną na drzewie krzyża, mamy się powtórnie narodzić do życia w jedności z Nim.

Od następnej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 16:00.

W sobotę, 1 maja będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Józefa. Msze św. będą w tym dniu o godz. 7:00, 8:00, 10:30, 11:30 (z procesją) i o 17:00. Postarajmy się w tym dniu podczas rodzinnego, świątecznego spaceru nawiedzić też kościółek św. Józefa.

W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 16:00 rozważaniem tajemnic chwalebnych różańca poprowadzonym przez Różę Stanisławy Wilczek. Po różańcu odśpiewamy Litanię Loretańską.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w tym tygodniu rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w czwartek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;
* w sobotę – uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa.

Zmarł nasz parafianin Czesław Groński. Pogrzeb będzie w środę o godz. 14:30, pół godziny wcześniej różaniec w kościele. Powierzajmy go miłosiernemu Bogu.