Ogłoszenia duszpasterskie – 04.04.2021 – WIELKANOC

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Wielkanocna

„Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy”. Pełni radości i wesela stajemy wokół ołtarza Chrystusa, by świętować w liturgii Jego chwalebne zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka ale całego wszechświata. Chrystus skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani.
Niech te Wielkanocne Święta będą czasem, w którym usłyszymy jak zmartwychwstały Chrystus zwraca się do nas po imieniu. Obyśmy rozpoznali w Nim Nauczyciela i pozwolili Mu się prowadzić przez mroki codzienności. Niech Ten, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, pokazuje nam, jak na co dzień kierować się miłością, by także inni dostrzegali w nas Jego uczniów.
Na święta Wielkiej Nocy życzymy Wam, aby blask prawdy o Zmartwychwstaniu rozświetlał wszelkie mroki codzienności, a zwycięstwo Jezusa nad ciemnością napełniało Wasze serca radością i spokojem. Niech Boża miłość nauczy nas wszystkich pokonywać zwątpienia i nieustannie wspiera nas w każdym momencie życia.
Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy!

Z wielkanocnym pozdrowieniem
i kapłańskim błogosławieństwem:
ks.
Adam i ks. Paweł

Serdeczne podziękowanie składam fundatorom nowego paschału. Bardzo dziękuję też osobom zaangażowanym w pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję także za Waszą obecność w świątyni w czasie triduum i podczas nawiedzenia Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie, a dziewczętom ze scholi, ministrantom i lektorom za czuwanie oraz oprawę muzyczną i liturgiczną tych świątecznych dni. Dziękuję także bardzo serdecznie za posługę pani zakrystiance i panu organiście. Ze względu na wytyczne związane z pandemią, przekazane ze strony władz zwierzchnich, nasi strażacy nie mogli w tym roku czuwać przy grobie, ale ufam, że w przyszłym roku, już w normalnych warunkach, tradycyjnie podejmą tę piękną posługę.

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7:00, 8:00, 10:30 i 11:30. Jutrzejsza składka na tacę jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Dziś i jutro nie będzie popołudniowej Mszy św. Przypominam, że wynikający z przykazania kościelnego obowiązek przyjęcia Komunii Świętej w okresie Wielkanocy można spełnić do uroczystości Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 30 maja.

W piątek  z racji uroczystego charakteru  oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie do kościoła w środę na godz. 19:00.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Robertowi Pęksa, Bożenie Kobylarczyk, Katarzynie Leśnickiej, Piotrowi Bochnak, Jadwidze Koszarek.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.