Ogłoszenia duszpasterskie – 21.03.2021

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkiego Postu

Widzimy zasłonięte krzyże na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska. Bądźmy razem z Nim, kiedy będzie nas zbawiał podczas ofiary na krzyżu, która właśnie uobecniła się w tej dobiegającej końca Eucharystii.

W najbliższy czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. będzie można złożyć przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje, które należy wypełnić są do odebrania w zakrystii. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą to dziewięciomiesięczna modlitwa w intencji jednego wybranego przez Boga dziecka, które rozwija się w łonie matki, ale które jest zagrożone aborcją. Codzienna modlitwa Duchowej Adopcji rozpoczyna się 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i trwa do świąt Bożego Narodzenia.

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16:00. A po Mszy św. rozpoczynającej rekolekcje, jeśli tylko warunki na to pozwolą, będzie Droga Krzyżowa po terenie parafii. Gorzkie Żale dziś o godz. 16:00, a za tydzień Gorzkie Żale o godz. 16:30, a w przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 16:30. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Ze względu na rekolekcje będzie też inny porządek Mszy św. Msze będą o godz. 7:00, 8:30, 10:30 i 17:30.

Plan rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 10:45: Stanisławowi Kobylarczyk, Annie Klamerus, Halinie Furczoń, Katarzynie Furczoń, Stanisławie Wilczek.
Dziękuję również za wpłaty w ubiegłym tygodniu w kopertach i na tacę na inwestycje w naszej parafii. Złożono łącznie: 4477,70 zł.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w czwartek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Ogłoszenie Pana Sołtysa
Sołtys informuje rolników, że w dniu 23 marca (wtorek) w Gronkowie odbędzie się zbiórka folii po sianokiszonce: odpłatnie 30 zł za 100 kg. Rolnicy, którzy zechcą oddać folię proszeni są o wystawienie jej przy drodze głównej i skontaktowanie się z odbierającym folie.

Ogłoszenie Dyrektor Przedszkola
Niepubliczne Przedszkole w Gronkowie ogłasza nabór do Przedszkola na rok szkolny 2021/22 dla dzieci w wieku od 2.5 do 5 lat.

Dyrektor Przedszkola Paulina Brzyzek Kantor

Zmarła nasza parafianka: Janina Zagata – pogrzeb we wtorek o godz. 14:30, pół godziny wcześniej różaniec w kościele.