Ogłoszenia duszpasterskie – 14.03.2021

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkiego Postu

Przez chrzest zostaliśmy powołani do życia w światłości Chrystusowej. Przez wielkopostną pokutę mamy odrzucić grzechy, które są naszą ciemnością i powrócić do światła, które dla nas jaśnieje w Chrystusie. Niech więc mocą Pana, otworzą się nasze oczy, byśmy dostrzegli światło Boga płynące z ofiary Chrystusa, składanej za nas na ołtarzu Ojcu Niebieskiemu. Pamiętajmy o tym, co dziś powiedział do nas Jezus w Ewangelii: „Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki zostały dokonane w Bogu”.

W najbliższy piątek, w Uroczystość św. Józefa, po Mszy św. o godz. 17:00, w naszej świątyni będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w góralskiej oprawie. Serdecznie zapraszam wszystkich do licznego udziału. Zachęcam też, by w tym dniu, kto tylko może przyszedł do kościoła w stroju regionalnym. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie tradycyjnie o godz. 16:00. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16:00.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Annie Mroszczak, Lucynie Bryja, Marii Kobylarczyk, Halinie Klamerus, Katarzynie Bafia.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w piątek – uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

(w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)

Zmarły nasze parafianki: Janina Bryja i Jolanta Bryja – pogrzeb we wtorek o godz. 14:30, pół godziny wcześniej różaniec w kościele.