Ogłoszenia duszpasterskie – 07.03.2021

3 Niedziela Wielkiego Postu

W Wielkim Poście mamy przyjrzeć się swojemu życiu. Dziś jest czas, by obudzić swoją wiarę. To również czas, by postawić sobie pytanie i szczerze na nie odpowiedzieć. Czy w moim życiu Bóg jest na pierwszym miejscu, czy może jest coś czym przysłaniam obraz Boga? Czy moja wiara i krzyż Chrystusa są dla mnie chlubą i drogowskazem? Jak traktuję Dekalog? Czy przykazania są dla mnie pomocą w drodze ku niebu? A może czasem traktuję je jako ciężar nie do uniesienia, który zupełnie w życiu jest niepotrzebny? Niech czas adoracji Najświętszego Sakramentu będzie okazją aby na te pytania sobie szczerze odpowiedzieć.

W piątki nabożeństwa Drogi Krzyżowej po Mszy św. o godz. 17:00. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:00.
W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem o godz. 16:00. Podczas Gorzkich Żali będzie zbierana ofiara na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Przy wyjściu pod chórem i w zakrystii można nabyć paschaliki i baranki na stół wielkanocny. Ofiary z ich zakupu wspierają Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Halinie Domalik, Małgorzacie Orzańskiej, Magdalenie Bryja, Janinie Rychtarczyk, Pawłowi Chlebek.
Dziękuję również za ofiary w kwocie 2738,50 zł na tacę w I niedzielę Wielkiego Postu na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, oraz w ubiegłą niedzielę na cele misyjne do puszki w kwocie 1723,20 zł.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia, a dziś w szczególny sposób modlitwą ogarniamy ks. Pawła w dniu jego urodzin.