Ogłoszenia duszpasterskie – 03.01.2021

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Święta Rodzina wypełnia Prawo z miłości, a nie dlatego, że tak trzeba. A przecież Maryja i Józef mogliby mieć bardzo wysokie mniemanie o sobie i nie poddawać się temu co wszyscy. Jednak są posłuszni przepisom Prawa, ponieważ w przyjętych zasadach widzą sens. Pomyślmy, czy umiemy wypełniać prawo z miłości, czy też tylko spełniamy je bo tak trzeba, bo tak wypada. Jaki mamy stosunek do prawa panującego wśród wierzących, we wspólnocie Ludu Bożego, choćby w kwestii obrony życia poczętego i Bożego przykazania „Nie zabijaj”.

W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte w porządku niedzielnym. Podczas Mszy św. będzie pobłogosławiona kreda i kadzidło. Woń kadzidła niech napełni nasze mieszkania na znak, że wszystko w naszym życiu pragniemy czynić na większą chwałę Bożą. Poświęconą kredą, podczas wspólnej rodzinnej modlitwy, oznaczcie drzwi waszych domów, a głowa rodziny wodą święconą niech pokropi dom i jego mieszkańców. Składka z tego dnia przeznaczona jest na misje.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Beacie Grońskiej, Marii Bryja, Czesławowi Grońskiemu, Annie Grońskiej, Anecie Naglak.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W tym tygodniu podczas Mszy św. o godz. 17:00 w ramach spotkań kolędowych będziemy modlić się za rodziny z kolejnych rejonów naszej parafii. Serdecznie zapraszam do udziału w tych Mszach św.

W styczniu, z inicjatywy Rady Unii Różańca Świętego przy Sanktuarium w Ludźmierzu, trwa Nieustanna modlitwa Różańcowa. Modlitwę prowadzi się w domach. Osoba wybiera dla siebie jedną godzinę czuwania modlitewnego. Nasza parafia będzie czuwała na modlitwie od godz. 12:00 – 20 stycznia do godziny 12:00 – 21 stycznia. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii.