Ogłoszenia duszpasterskie – 27.12.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu i zachęca nas do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny.

W czwartek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas Mszy Świętej połączonej z nieszporami o godz. 16:00, podziękujemy dobremu Bogu za dar czasu, oraz za wszelkie łaski od Niego otrzymane. Po Eucharystii wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odśpiewamy Suplikacje i  uroczyste Te Deum.
Będziemy też modlić się za zmarłych w mijającym roku. Przy ołtarzu będą ustawione świece, które rodziny zmarłych zabiorą po zakończonej Mszy św. aby ustawić je na ich grobach.

W piątek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w porządku niedzielnym.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek (1 stycznia), ale z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych oraz przypada pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9:00.
W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 16:15 medytacją adoracyjną, a następnie rozważanie tajemnic radosnych różańca poprowadzi  Róża Anny Baran.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Annie Makowskiej, Edycie Rychtarczyk, Zofii Kęsek, Stanisławowi Rychtarczyk, Marii Bryja, Krystynie Oleś.
Pragnę również bardzo serdecznie podziękować p. Józefie Cekus, p. Andrzejowi Garbacz, klerykowi Mateuszowi Mroszczak i lektorom: Janowi Niemiec, Łukaszowi Polaczek, Janowi Pudzisz, Łukaszowi Mroszczak, Wojciechowi Grońskiemu i Piotrowi Łaś za pomoc w przygotowaniu bożonarodzeniowej szopki i dekoracji kościoła na święta.
I jeszcze raz dziękuję p. organiście, orkiestrze, kapeli i scholi za oprawę muzyczną świątecznych uroczystości.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
*
w poniedziałek – święto świętych Młodzianków;
*
w sobotę – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

Nie będzie w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Natomiast, zaczynając od jutra, podczas Mszy św. o godz. 17:00 przez kolejne dni będziemy modlić się za rodziny z poszczególnych rejonów. Serdecznie zapraszam do udziału w tych Mszach św.
6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego zostaną poświęcone kadzidło i kreda, którą w swych domach, podczas wspólnej rodzinnej modlitwy, oznaczymy drzwi, a głowa rodziny wodą święconą pokropi dom i jego mieszkańców.
Przez poprzednie lata przy okazji odwiedzin kolędowych składaliście ofiarę dla Pani Zakrystianki i Pana Organisty jako wynagrodzenie dla nich za ich całoroczną pracę na rzecz naszej parafii. Bardzo proszę, aby w tym roku taką ofiarę złożyć dla nich przy okazji uczestnictwa w Mszy św. z błogosławieństwem kolędowym dla rejonu.