Ogłoszenia duszpasterskie – 29.11.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Pierwsza niedziela adwentu

„Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie” – tymi słowami, dziś u progu Adwentu, zwraca się do swych uczniów, zwraca się również i do nas – Jezus. Zwraca się z prośbą o czujność i uważność. Dom, o którym dziś mowa w Ewangelii, to miejsce, które z pewnością wymaga wiele pracy, by utrzymać je w dobrym stanie. Podobnie jest z naszym sercem. Myśli, pragnienia, to czym zajmujemy się na co dzień, to wszystko kształtuje nasze wnętrze. Do czego zazwyczaj prowadzą cię twoje myśli? Które z nich dbają o porządek i spokój w twym sercu? Popadając w wir zajęć, można przeoczyć wiele rzeczy, a Jezus zachęca nas by czuwać, by nie przegapić momentu przyjścia Pana.

W tym roku ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią nie będzie rorat dedykowanych specjalnie do dzieci z kazaniem i naklejkami, a Msza św. roratnia w tym tygodniu w poniedziałek o godz. 7:00, w pozostałe dni wieczorem o godz. 17:00.

W dzisiejszą niedzielę święcimy opłatki na stół wigilijny, które w tym roku  przedstawiciele Rady Duszpasterskiej będą, od przyszłego tygodnia, rozprowadzać w kolejne niedziele adwentowe po Mszach św. w salce katechetycznej. Tradycyjnie ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na opłacenie energii elektrycznej potrzebnej do ogrzewania kościoła. Pragnę również serdecznie podziękować paniom za pomoc przy pakowaniu opłatków. Po Mszy św. zapraszam na kilka minut do zakrystii przedstawicieli Rady Duszpasterskiej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi we czwartek dla klasy 4, 5 i 6 od godz. 16:00, a w piątek dla klasy 7, 8, i starszych – również od godz. 16:00. Spowiedź także codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. Nie będzie organizowanej specjalnej spowiedzi przedświątecznej dlatego proszę korzystać z możliwości spowiedzi codziennie przez cały adwent.

W pierwszy piątek Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7:00 a Roraty o godz. 17:00.  Nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 16:15 medytacją adoracyjną, a następnie rozważanie tajemnic radosnych różańca poprowadzi  Róża Marii Lorencowicz.

W tym roku nie będzie zbierana specjalna ofiara do puszki przed kościołem na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Ale można taką ofiarę przekazać indywidualnie osobom z naszej parafii związanym z działalnością „Radia Maryja”. W zeszłym roku zostało zebranych na ten cel 5355 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Bolesławowi Zarębczan, Czesławowi Nowak, Barbarze Gał, Bogusławie Dyrczoń, Katarzynie Gil.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – święto św. Andrzeja, apostoła;
* w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.