Ogłoszenia duszpasterskie – 22.11.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Oddajemy cześć Chrystusowi Królowi, który umarł i zmartwychwstał, by przygotować nam królestwo za każdy dobry czyn, za to żeśmy Go dostrzegli w świecie i przypominali światu, że On ukochał każdego człowieka. Chrystus niejeden raz stawał i wciąż staje przed nami w osobach potrzebujących, prosząc nas o pomoc. Uczyńmy co w naszej mocy, byśmy tego spotkania z Nim nie przeoczyli, by przypadkiem kiedyś z naszych ust nie wyrwało się to dramatyczne pytanie: „Kiedy widzieliśmy Cię (…) a nie usłużyliśmy Tobie?”.

Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Annie Stokłosa, Katarzynie Mrowca, Monice Kokalik, Renacie Mrowca, Dorocie Chodorowicz.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* we wtorek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy;
* w środę – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki miasta Nowy Targ.