Ogłoszenia duszpasterskie – 08.11.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

32 Niedziela Zwykła

Udział w Eucharystii, a w tym czasie obostrzeń związanych z pandemią także poprzez środki masowego przekazu, jest znakiem naszego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Przychodzimy więc, by stanąć przed ołtarzem jak mądre panny z zapalonymi lampami. Czuwamy na modlitwie, by kiedyś wejść na wieczne gody Baranka. Niech więc płoną nasze serca wiarą i miłością, by już tutaj być blisko Pana, by kiedyś otrzymać obiecane życie wieczne.

Przez cały listopad, pół godziny przed wieczorną Mszą św., będzie adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu zakończona wypominkami za zmarłych, dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II.

W środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlili w intencji naszej Ojczyzny.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Piotrowi Nowak, Wojciechowi Nowak, Janowi Cekus, Janowi Skiba, Władysławowi Rzadkosz, Grzegorzowi Nowak, Barbarze Pudzisz.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
* we wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
* w środę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;
* w czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
* w piątek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.