Ogłoszenia duszpasterskie – 01.11.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wszystkich Świętych

Świętość bierze się z tego, że człowiek spotyka się z Bogiem i oddaje Mu swoje serce. Jezus przez swoje życie i śmierć wszedł w doświadczenie każdego człowieka: ubogiego, przeżywającego smutek, cichego, czystego serca, czy prześladowanego. Zależy Mu na tej bliskości również z tobą. Czy pozwolisz Mu na to? Pozwól Jezusowi posłuchać głosu twojego serca i daj się poprowadzić drogą błogosławieństw ku świętości.

Jutro, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszym kościele będą sprawowane Msze św. o godz. 7:00, 8:00, 9:00, 10:00 oraz o 16:00 i 17:00.
Pamiętajmy że możemy ofiarować duszom w czyśćcu wielki dar – odpust zupełny.

Od wtorku pół godziny przed wieczorną Mszą św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu zakończona wypominkami za zmarłych, dziesiątkiem różańca i litanią do św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi we czwartek dla klasy 4, 5 i 6 od godz. 16:00, a w piątek dla klasy 7, 8, i starszych – również od godz. 16:00. Spowiedź także codziennie pół godziny przed Mszą św.
Nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.
W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 16:15 medytacją adoracyjną, a następnie rozważanie tajemnic radosnych różańca poprowadzi Róża Anny Pudzisz.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Michałowi Gąsienica, Marii Mrowca, Piotrowi Nowak, Marii Szumal, Wojciechowi Nowak.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych;
* w środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.