Ogłoszenia duszpasterskie – 25.10.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

30 Niedziela Zwykła

Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, za naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.

Z racji dzisiejszej uroczystości poświęcenia kościoła, a także ze względu na nasilającą się pandemię i wzrost liczby zachorowań, Abp Marek Jędraszewski, skierował do nas swoje słowo. Treść listu znajduje się na naszej stronie internetowej. Można również obejrzeć nagranie video z treścią listu odczytywaną przez arcybiskupa.

Gorąco zachęcam wszystkich do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinnym gronie. W kościele różaniec jest po wieczornej Mszy św.

W przyszłą niedzielę, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą o godz. 7:00, 8:00, 10:30, 11:30 i popołudniu o godz. 14:00 oraz 17:00. Nie będzie w tym roku procesji żałobnej na cmentarz. Za zmarłych kapłanów, budowniczych i dobrodziejów naszych świątyń, za zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin będziemy się modlić w kościele po Mszy św. o godz.14:00 i o godz. 17:00.

Nie zapominajmy też, że możemy ofiarować duszom w czyśćcu wielki dar – odpust zupełny.
Warunki uzyskania odpustu
(zobacz info):
1 i 2 listopada wierni, którzy nawiedzą kościół mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenie świątyni należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga, oraz spełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca św.
Również wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Wyjątkowo w tym roku odpust ten przez cały miesiąc listopad jest zupełny
(zobacz info), w inne dni roku  – cząstkowy.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Krystynie Bryjak, Helenie Warmuz, Teresie Haręza, Edycie Zapała, Bogusławie Kolasa.
Dziękuję również za złożone, na cele misyjne, ofiary na tacę w ubiegłym tygodniu . Złożono łącznie: 1388,60 zł

Matce Bożej Różańcowej i opiece świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 W TYM TYGODNIU:
* w środę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.