Ogłoszenia duszpasterskie – 18.10.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

29 Niedziela Zwykła

Jako chrześcijanie mamy swym życiem przyczyniać się do uświęcenia świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie. Wszyscy jesteśmy też narzędziem w ręku Boga dla dobra świata, by wszystko zostało odnowione w Chrystusie.

W związku z nowym obostrzeniami, związanymi z pandemią, obowiązującymi od soboty, w naszej świątyni może przebywać maksymalnie 30 osób. Pierwszeństwo wejścia do świątyni mają rodziny, które zamówiły intencję Mszy św. Od dziś obowiązuje też nowy niedzielny porządek Mszy św.
Msze św. będą w niedziele o godz.: 7:00, 8:00, 10:30, 11:30, 16:00, 17:00 (po mszy św. różaniec). Gorąco zachęcam wszystkich do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinnym gronie.
Abp Marek Jędraszewski, na mocy kan. 1247 KPK, udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza dyspensa obowiązuje aż do odwołania.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, proszę o uporządkowania i przyozdobienia grobów oraz pozostawienie porządku na cmentarzu. Do kontenera wrzucamy tylko odpady stałe, szklane znicze. Natomiast odpady zielone, trawę składamy obok pojemnika na śmieci. Proszę też o zainteresowanie się grobami księży, którzy są pochowani na naszym cmentarzu i przy kościele oraz grobami opuszczonymi.
Przypominam że wypominki za zmarłych można zamawiać w zakrystii po Mszach Świętych.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Stanisławowi Mroszczak, Annie Budz, Barbarze Przewłockiej Stanisławie Budz, Krzysztofowi Budz.
Dziękuję również za wpłaty w ubiegłym tygodniu w kopertach i na tacę na inwestycje w naszej parafii. Złożono łącznie: 4248,40 zł i 20$
Ponadto w ubiegłą niedzielę na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano do puszek 1791,34 zł.

Matce Bożej Różańcowej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* we wtorek – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej;
* w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

W przyszłą niedzielę będzie gościł w naszej parafii pallotyn ks. Edward Hodurek, który wygłosi do nas kazania o poszanowaniu życia ludzkiego. Po Mszach św. będzie też przed świątynią rozprowadzał kalendarze na 2021 r., oraz modlitewnik i dewocjonalia. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiary na rzecz Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia.