Ogłoszenia duszpasterskie – 11.10.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

28 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś XX Dzień Papieski. Przed kościołem ofiarą do puszek można wesprzeć Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele odprawiamy codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 17:00. Módlmy się także na różańcu w rodzinnym gronie. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 16:15.

W dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II – 22 października – Trybunał Konstytucyjny zbada zgodność tzw. przesłanki eugenicznej czyli zadecyduje czy można zabijać chore dzieci nienarodzone. Dlatego w dniach od 13 do 21 października będzie w naszej Ojczyźnie trwać dziewięciodniowa Nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego – o mądrość i odwagę dla nich.
Do Nowenny można się zapisać poprzez formularz na stronie www.pro-life.pl/nowenna lub telefonicznie 12-423-25-56.

Na stronie internetowej: www.bezwyjatkow.pl można znaleźć prawdziwe historie osób, które mogły się nie narodzić, bo lekarz podczas badania prenatalnego stwierdził, że urodzą się chore i najlepiej jest to poczęte życie zabić. A one wbrew diagnozie urodziły się zdrowe… Wśród tych osób, które diagnoza lekarska sugerowała zabić jest także Karol Wojtyła.

Zachęcam by włączyć się w tę nowennę. Szczegóły nowenny będą na bieżąco umieszczane na naszej stronie parafialnej.

Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. Przypominam że wypominki za zmarłych można zamawiać w zakrystii po Mszach Świętych (bardzo proszę by nie przychodzić z wypominkami przed Mszą). Na stoliku przy gazetach są wystawione kartki na wypominki. Proszę wypełniać je czytelnie, najlepiej drukowanymi literami.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Ewie Górkiewicz, Jolancie Bryja, Małgorzacie Sądelskiej, Zbigniewowi Witek, Grażynie Malinowskiej, Joannie Mroszczak.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana;
* w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
* w piątek– wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
* w sobotę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

We wtorek zapraszam do kościoła na godz. 19:00 młodzież, która ma przyjąć sakrament bierzmowania.