Ogłoszenia duszpasterskie – 04.10.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

27 Niedziela Zwykła

Bóg ma wspaniały plan miłości wobec każdego z nas, nawet jeśli jeszcze teraz nie przynosimy tego dobrego owocu, na który On oczekuje w naszym życiu. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam tę prawdę o Bożej winnicy, którą jest Kościół i której latorośle my wszyscy stanowimy. W codziennym życiu często gniewamy się i postępujemy na złość innym, czasem chcemy ich przechytrzyć. Pan Jezus pokazuje nam dzisiaj, że nawet z naszego grzechu może wyprowadzić dobro, bo każde odrzucenie jest wołaniem o miłość. Boża logika nie jest prawem zemsty, ale prawem miłości.

Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele odprawiamy codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 17:00. Módlmy się także na różańcu w rodzinnym gronie. Dziś, jak tylko pogoda na to pozwoli, uczcimy Maryję podczas nabożeństwa z procesją różańcową wokół kościoła o godz. 16:00.

W Ludźmierzu rozpoczęło się kolejne Jerycho Różańcowe, czyli czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, nieustająca modlitwa różańcowa trwająca przez siedem dni i nocy. Nasza parafia włączy się w tę modlitwę we czwartek w godzinach od 20:00 do 24:00. Jednak ze względu na pandemię i czerwoną strefę, w której znalazł się nasz powiat, modlitwa w wyznaczonych nam godzinach, będzie w naszym kościele. Zachęcam, aby włączyć się choćby na pół godziny i modlitwą różańcową, którą poprowadzą zelatorki Żywego Różańca, złożyć hołd Maryi i wynagrodzić Jej Niepokalanemu Sercu za wszelkie zniewagi i zło, które jest w nas i wokół nas.

Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. Wypominki za zmarłych można zamawiać w zakrystii po Mszach Świętych. Na stoliku przy gazetach są wystawione kartki na wypominki. Proszę wypełniać je czytelnie, najlepiej drukowanymi literami.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Zofii Polaczek, Helenie Kopeć, Danucie Gancarz, Marii Pudzisz, Marii Malik, Rafałowi Stefaniak.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
* w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
* w piątek– wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.