Ogłoszenia duszpasterskie – 27.09.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

26 Niedziela Zwykła

Bóg troszczy się o każdego i wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez ofiarę Chrystusa, w której uczestniczyliśmy, zbliża się do nas zbawienie, stając się naszym udziałem. Zastanówmy się może chwilę nad swoim postępowaniem i szczerze oceńmy, postawa którego z synów z dzisiejszej Ewangelii jest odbiciem naszego życia, naszej odpowiedzi na propozycję pracy nad sobą, jaką kieruje do nas Bóg.

W czwartek rozpoczynamy październik, miesiąc różańcowy. W tym dniu dzieci z klasy III przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. podczas Mszy św. otrzymają poświęcone różańce. Spotkanie dla rodziców uczniów klasy III będzie w środę po Mszy św., czyli około godz. 18:45.

Zachęcam wszystkich do codziennego rozważania tajemnic różańcowych w naszej świątyni podczas nabożeństwa po Mszy św. o godz. 17:00, a także w domu, w rodzinnym gronie.
Od czwartku Msze św. wieczorne będą o godz. 17:00.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek spowiedź od godz. 16:00 szczególnie zapraszam dzieci z klasy 4, 5 i 6.
W piątek spowiedź rano od godz. 6:30, a po południu od godz. 16:00, dla uczniów klasy 7, 8 i starszych. Nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9:00.
W pierwszą sobotę będziemy wynagradzać za grzechy popełniane przeciw Niepokalanemu Sercu NMP podczas Eucharystii o godz. 17:00, a następnie w czasie nabożeństwa różańcowego. Rozważania różańcowe w sobotę poprowadzi Róża Zofii Mrowca.

W przyszłą niedzielę, jak tylko pogoda na to pozwoli, uczcimy Maryję podczas nabożeństwa z procesją różańcową o godz. 16:00 rozważając tajemnice chwalebne. Przygotowanie ołtarzy dla figury Matki Bożej Fatimskiej powierzamy Różom Żywego Różańca:
1– Jadwidze Nowak i Stanisławie Wilczek
2 – Annie Pudzisz i Marii Lorencowicz
3 – Annie Baran i Władysławie Zarębczan
4 – Małgorzacie Zarębczan i Zofii Mrowca
5 – Zofii Waliczek

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Marii Jędrzejek, Barbarze Witek, Teresie Gacek, Adamowi Polaczek, Agnieszce Polaczek, Cecylii Charczuk.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
we wtorek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
w środę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
w piątek– wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.