Ogłoszenia duszpasterskie – 20.09.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

25 Niedziela Zwykła

Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej – do wspólnoty Kościoła. Przez swoją pracę, życie rodzinne, życie społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca mają nas zbliżać do Chrystusa, aby otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj Bóg wzywa nas abyśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Bogumile Rychtarczyk, Władysławie Zagata, Józefie Skrzypczak, Leszkowi Bugajskiemu, Marii Bryja, Marii Jędrzejek.
Dziękuję również za wpłaty w ubiegłym tygodniu w kopertach i na tacę na inwestycje w naszej parafii. Złożono łącznie: 4845,40 zł, 20$ i 0,20E.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – święto św. Mateusza. Apostoła i ewangelisty;
* w środę – wspomnienie św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.

We wtorek 22 września o godz. 11:15 przy naszym kościele zostanie podstawiony ambulans diagnostyczny i będzie możliwość przeprowadzenia badań profilaktycznych gęstości kości (badanie osteoporozy), oraz równowagi kwasowo zasadowej. Są to badania bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne. Istnieje również możliwość nabycia szybkiego testu na koronawirusa. Szczegóły na ulotkach w kruchcie kościoła.

Dziś gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach a po Mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Bieda Głód Wirus, gdzie celem jest pomoc najbiedniejszym, naszym Siostrom i Braciom z krajów Trzeciego Świata.