Ogłoszenia duszpasterskie – 06.09.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

23 Niedziela Zwykła

Jezus przyrzekł swoją obecność tam, gdzie zbierają się ludzie, by wielbić Boga i zanosić do Niego swoją modlitwę. I my dziś spotkaliśmy się z Nim na Eucharystii, by jako wspólnota parafialna modlić się razem w naszych różnorakich intencjach.

We wtorek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Z tej racji na Mszy świętej w kościółku św. Józefa odbędzie się poświęcenie nasion przeznaczonych do siewu.

Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza w przyszłą niedzielę 13 września na  tradycyjną pielgrzymkę rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej; rozpoczęcie o godz. 9:00 drogą krzyżową przy stacji „U Piłata”.

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu ostrzega przed oszustami działającymi metodą „na policjanta”, „na wnuczka”, „syna”, czy „córkę”. Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
Pamiętaj! Policjanci nigdy przez telefon nie wypytują o oszczędności i miejsca ich przechowywania. Nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy nieznanym osobom lub pozostawienie ich  we wskazanym przez nich miejscu.

Ks. biskup Damian Muskus ustalił nowy termin udzielenia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Jeśli nic, tym razem, nam nie stanie na przeszkodzie, nie zostaną wprowadzone jakieś nadzwyczajne restrykcje czy ograniczenia, to bierzmowanie będzie w środę 21 października na Mszy św. o godz. 17:00.

W przyszłą niedzielę zapraszam Radę Parafialną na spotkanie po wieczornej Mszy św.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00:  Helenie Zagata, Przemysławowi Kopeć, Joannie Kopeć, Marcinowi Leśnickiemu, Kindze Szewczyk, Małgorzacie Kowalczyk.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.