Ogłoszenia duszpasterskie – 30.08.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

22 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś parafialne dożynki i dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony oraz trud pracy rolników. Cieszymy się, że nasz Ojciec w niebie karmi nas i troszczy się o nas.

We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Podczas Mszy Świętej o godz. 9:00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi i Boże błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone plecaki i przybory szkolne.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek od 17:00 w ramach godziny świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi. Zapraszam szczególnie dzieci z klasy IV, V i VI.
Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Okazja do spowiedzi świętej rano od godz. 6:30 i po południu od godz. 17:00. W piątek zapraszam uczniów klasy VII, VIII i starszych.
Do chorych udam się w piątek od godz. 9:00.
W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 17:15 medytacją adoracyjną, a następnie rozważanie tajemnic chwalebnych różańca poprowadzi  Róża Zofii Waliczek.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszym kościele i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni i terenu wokół niej, powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Dorocie Łaś, Halinie Zagata, Przemysławowi Kopeć, Marzenie Zagata, Arturowi Zarębczan, Irenie Zaryckiej.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia, a także uczniów wkraczających w nowy rok szkolny.

W TYM TYGODNIU:
* w czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.