Ogłoszenia duszpasterskie – 23.08.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

21 Niedziela Zwykła

Przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – naszej patronki. Suma, której przewodniczył będzie ks. Andrzej Bartkowski, będzie celebrowana o godz. 11:00.  Dziś nie ma Mszy św. o godz. 17:00.

Przypominam, że w następną niedzielę, 30 sierpnia, na Mszy św. o godz. 10:30 złożymy uroczyste dziękczynienie za owoce ziemi – tzw. „dożynki”, które przygotowują rodziny z  rejonu: od skrzyżowania do p. Niemców.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Krystynie Antas, Zofii Kopeć, Zofii Grońskiej, Elżbiecie Janasik, Bronisławowi Kopeć, Józefie Bafia.
Dziękuję również za ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w Bejrucie. Złożono: 2449 zł i 3,25$.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła;
* w środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
* w czwartek – wspomnienie św. Moniki;
* w piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
* w sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.