Ogłoszenia duszpasterskie – 26.07.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

17 Niedziela Zwykła

Co w swym życiu stawiam na pierwszym miejscu, co dla mnie jest najcenniejsze? Prawdziwie chrześcijańska mądrość stawia na pierwszym miejscu sprawę królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć, jest skarbem, wobec którego wszystko inne nie ma większej wartości.

Z okazji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa, po Mszach Świętych będzie dziś błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie docierają do celu podróży. Pamiętajmy też o akcji: „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy” – z której dochód przeznaczony jest na zakup środków transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku nasza archidiecezja zebrała na tę akcję ponad 300 tys. zł, a będąca na drugim miejscu w rankingu diecezja tarnowska zebrała niecałe 165 tys. zł, czyli blisko o połowę mniej.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 17:15 medytacją adoracyjną, a następnie rozważanie tajemnic bolesnych różańca poprowadzi  Róża Stanisławy Wilczek.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Monice Pudzisz, Stanisławie Pławszak, Janowi Truty, Jadwidze Kopaczka, Marii Mrowca, Krystynie Leśnickiej.

Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

W TYM TYGODNIU:
* w środę – wspomnienie św. Marty;
* w piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana;
* w sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.