Ogłoszenia duszpasterskie – 19.07.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

16 Niedziela Zwykła

Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci, cierpliwie czeka na nawrócenie i przebacza grzechy, bo kocha człowieka i chce, by każdy był szczęśliwy. Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło są tak bardzo zmieszane ze sobą, że przychodzimy do Jezusa po pomoc, przychodzimy, by otrzymać przebaczenie i miłosierdzie. Od Niego pragniemy otrzymać siłę, aby dobro zwyciężyło.

Dziś rozpoczyna się 21 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Zachęcam do szczególnej modlitwy za wszystkich poruszających się po drogach, aby wszyscy docierali szczęśliwie do celu podróży. Za tydzień, po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość świątyni powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Maksymilianowi Fryźlewicz, Monice Pudzisz, Andrzejowi Kopeć, Józefie Furczoń, Ewie Haręza, Józefie Kopeć.
Dziękuję również za wpłaty w ubiegłym tygodniu w kopertach i na tacę na inwestycje w naszej parafii. Złożono łącznie: 5797,33 zł.

Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

W TYM TYGODNIU:
* w środę – święto św. Marii Magdaleny;
* w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
* w piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
* w sobotę – święto św. Jakuba, apostoła (w tym dniu wspominamy też św. Krzysztofa).