Ogłoszenia duszpasterskie – 12.07.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

15 Niedziela Zwykła

Słowo, którego słuchamy każdej niedzieli, podczas liturgii Mszy św., jest jak ziarno, które Bóg rzuca w glebę naszych serc, by przemieniało nasze życie. Słuchajmy go uważnie i radośnie dziękujmy Bogu za wszystkie obietnice zbawienia.

Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej i w związku z tym w ramach tzw. Białego Tygodnia przez cały tydzień Msze św., będą o godz. 18:00. Pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy zakończona dziesiątkiem różańca i Litanią do św. Jana Pawła II.

Dziękując rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dbałość o porządek w naszej świątyni, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Ewie Kozieł, Bogdanowi Cudzich, Bogusławie Leśnickiej, Annie Gucwa, Stanisławowi Zarębczan, Helenie Leśnickiej, Kazimierzowi Kopeć.

W ubiegłą niedzielę naszą ofiarą do puszek w wysokości 3304,22 zł i 15 $ wsparliśmy fundusz Caritas przeznaczony na pomoc poszkodowanym przez ulewy i podtopienia. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
* w środę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
* w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel;
* w sobotę – święto św. Szymona z Lipnicy, kapłana.