Ogłoszenia duszpasterskie – 05.07.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

14 Niedziela Zwykła

Chrystus przyszedł pokorny i cichy, a Jego uniżenie przynosi pokój utrudzonym ludzkim sercom. Uczyńmy wszystko co w naszej mocy, aby mieć udział w zwycięstwie Chrystusa i znaleźć ukojenie w Jego sercu dla naszych dusz.

Przed świątynią mam miejsce zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę, o co przed tygodniem prosił nas abp Marek Jędraszewski.

Od tego tygodnia aż do końca września we wtorki o godz. 18:00 Msza Święta połączona z nabożeństwem  do naszego patrona będzie odprawiana w kościółku Opieki św. Józefa.

Za tydzień w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo proszę, by na tę Mszę św. o godz. 11:30 przyszły tylko osoby związane z tą uroczystością, aby ułatwić tym samym udział w liturgii osobom zaproszonym. Pozostałe Msze św. są w najbliższą niedzielę według normalnego porządku.
Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w sobotę o godz. 10:00. Zachęcam, by pozostałe osoby skorzystały z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.
Próba generalna z dla dzieci będzie we wtorek o godz. 9:00.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w piątek od godz. 9:00: rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
* w środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana;
* w sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.