Ogłoszenia duszpasterskie – 24.05.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

7 Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pana Jezusa

Chrystus po czterdziestu dniach od swego zmartwychwstania przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie i zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia. Tym celem jest być razem z Bogiem, gdzie Jezus poszedł przygotować nam miejsce.

Przed nami ostatni tydzień maja. Codziennie po wieczornej Mszy św. czcimy Maryję śpiewem litanii. Niech ten śpiew rozbrzmiewa również w rodzinnym gronie w naszych domach.
Przypominam też o możliwości odwiedzin z Najświętszym Sakramentem osoby chorej lub starszej w domu.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Marii Kopeć, Halinie Gacek, Krystynie Zagata, Elżbiecie Masłowskiej, Paulinie Bańka, Janowi Sołtys.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana;
* w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Biblioteka Publiczna w Gronkowie wznowiła swoją działalność. Można już wypożyczać książki i korzystać z internetu w celach edukacyjnych. Nowe zasady korzystania z biblioteki z powodu zagrożenia koronawirusa znajdują się w Bibliotece Publicznej w Gronkowie i na stronie internetowej biblioteki.