Ogłoszenia duszpasterskie – 17.05.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

6 Niedziela Wielkanocna

„Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze – Ducha Prawdy.” Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji.

W poniedziałek 18 maja będziemy przeżywać 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Zachęcam, by w tym dniu każdy z nas osobiście zawierzył się opiece tego szczególnego patrona, poprzez odmówienie litanii do św. Jana Pawła II (tekst litanii na stronie internetowej).
Codziennie po wieczornej Mszy św. czcimy Maryję śpiewem litanii. Niech ten śpiew rozbrzmiewa również w rodzinnym gronie w naszych domach.
W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne „dni krzyżowe”). W tych intencjach będziemy modlić się po Mszy św.

Ks. Prałat Władysław Zarębczan został przez ks. abp. Marka Jędraszewskiego mianowany administratorem parafii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Naprawie i od dziś pełni tam swoją posługę duszpasterską, po śmieci tamtejszego proboszcz ks. Jana Fryźlewicza.

Dlatego też u nas w parafii od przyszłej niedzieli nie będzie już Mszy św. o godz. 12:30 i 16:00.

Przypominam o możliwości posługi sakramentalnej w domu, osoby chorej lub starszej. W zakrystii można umówić się na konkretny dzień i godzinę takich odwiedzin.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Romanowi Adamczyk, Małgorzacie Sadłowskiej, Marii Szewczyk, Janinie Madyniak, Katarzynie Leśnickiej, Józefie Wasielak.
Dziękuję również za wpłaty w ubiegłym tygodniu w kopertach i na tacę na inwestycje w naszej parafii. Złożono łącznie: 4894,70 zł.
Zakończone zostały prace przy wymianie dachu i naprawie więźby dachowej budynków gospodarczych. Koszt tej inwestycji to prawie 19 tys. zł, oraz, za co z całego serca dziękuję, społeczna darmowa praca kilku osób.
W szczególny sposób pragnę imiennie podziewać p. Andrzejowi Garbacz za wszystkie wykonane przez niego prace i nadzór nad całością inwestycji, a także p. Józefowi Gil, za prace porządkowe po remoncie i transport desek do stolarni na kolejną zaplanowaną inwestycję – jaką będzie remont ogrodzenia wokół plebanii.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

Jutro (poniedziałek) o godz. 12:00 pogrzeb naszego parafianina śp. Władysława Walkosz. O godz. 11:30 rozpocznie się ostatnie pożegnanie przy bramie wjazdowej przed świątynią, a następnie w kościele odmówimy, przy trumnie z ciałem zmarłego, modlitwę różańcową.
W kościele, ze względu na ograniczenia co do ilości osób, będzie przebywać tylko najbliższa rodzina zmarłego i poczet sztandarowy OSP. Pozostali uczestnicy ceremonii pogrzebowej pozostaną na zewnątrz świątyni zachowując między sobą wymagane przepisami odległości.