Ogłoszenia duszpasterskie – 10.05.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkanocna

Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię, byśmy budowali duchową świątynię Bożej chwały i uświęcali świat wiarą.

Przez cały maj czcimy Maryję śpiewem litanii po wieczornej Mszy św. Ze względu na ciągle trwające ograniczenia, co do liczby osób w świątyni, zachęcam do śpiewu litanii także w rodzinnym gronie w swoich domach.

Powoli kończy się czas, w którym należy zgodnie z przykazaniem kościelnym przyjąć Komunię św. w okresie wielkanocnym. W tym roku ten termin mija 7 czerwca, czyli pozostały jeszcze cztery tygodnie. Gorąco zachęcam do wypełnienie tego przykazania. Okazja do spowiedzi przed przyjęciem Komunii św. codziennie pół godziny przed Mszą św. w salce katechetycznej lub kancelarii.
Ze względu na zagrożenie pandemiczne, nadal nie mogę odwiedzać chorych z Komunią św. w pierwszy piątek, jeżdżąc od domu do domu, ale jest możliwość, bym podjechał z posługą sakramentalną indywidualnie, tylko do konkretnego domu, gdzie przebywa chora osoba. W zakrystii można umówić się na konkretny dzień i godzinę takich odwiedzin.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Marii Fudala, Agnieszce Zarębczan, Robertowi Niemiec, Iwonie Kowalczyk, Jackowi Pudzisz, Adamowi Pudzisz.

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
* w czwartek – święto św. Macieja, Apostoła;
* w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

Abp Marek Jędraszewski zachęca do podjęcia 14 maja 2020 r. modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji ustania pandemii.