Ogłoszenia duszpasterskie – 03.05.2020

4 Niedziela Wielkanocna

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty, których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

Msze św. w niedziele są o godz.: 7:00, 8:00, 9:30, 10:30, 11:30, 12:30, 16:00 i 17:00. W dni powszednie Msze  św. są o godz. 18:00. Przez cały miesiąc czcimy Maryję podczas nabożeństw majowych po wieczornej Mszy św. Zachęcam do śpiewu litanii także w rodzinnym gronie w swoich domach.
Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. w salce katechetycznej lub kancelarii.

Troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę od godz. 9:00: Władysławowi Pająk, Karolinie Pająk, Barbarze Pająk, Marii Folwarskiej, Małgorzacie Dziadkowiec, Teresie Baran.

* w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków;
podczas Mszy św. będziemy modlić się za druhów strażaków z naszej OSP, prosząc o Boże błogosławieństwo oraz opiekę św. Floriana;
* we wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana;
* w środę – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;
* w piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.