Ogłoszenia duszpasterskie – 26.04.2020

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

3 Niedziela Wielkanocna

Powstawała przez blisko 1000 lat. Dziś wydawana jest w nakładzie 2 mln egzemplarzy rocznie. Przetłumaczono ją na ponad 400 języków świata. Biblia – słowo Boga do człowieka. Dzisiejsza Niedziela Biblijna przypomina nam, że mamy ten wielki skarb na wyciągnięcie dłoni. Mamy, ale czy po niego sięgamy?
Św. Jan Paweł II powiedział: „Niech Ewangelia stanie się waszym najcenniejszym skarbem: studiując wnikliwie Słowo Boże i wielkodusznie je przyjmując, znajdziecie w nim pokarm i siły do codziennego życia.”

W piątek, 1 maja będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Józefa. Niestety nie możemy zrobić tego zgodnie z tradycją z uroczystą sumą i procesją, ale postarajmy się w tym dniu w rodzinnym gronie uczcić naszego Patrona, a może też będzie okazja do tego, by podczas rodzinnego, świątecznego spaceru nawiedzić kościółek św. Józefa. W związku z przeżywaną uroczystością odpustową, na terenie naszej parafii, nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Okazja do spowiedzi w salce katechetycznej lub kancelarii w środę i we czwartek od godz. 16:00 do 17:45. Spowiedź jest także codziennie pół godziny przed Mszą św.

Ze względu na kalendarz liturgiczny i przypadającą w tym roku 3 maja – 4 Niedzielę Wielkanocną, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski jest przeniesiona na sobotę 2 maja.

W związku z tym, że według aktualnie obowiązujących przepisów, podczas nabożeństw może przebywać w kościele 1 osoba na 15 m2, wprowadzamy w naszym kościele dodatkowe Msze św. Od 1 maja Msze św. w niedziele i święta (czyli w tym tygodniu w piątek, w sobotę i w niedzielę) będą w następujących godzinach: 7:00, 8:00, 9:30, 10:30, 11:30, 12:30, 16:00, 17:00.

Przypominam, że pierwszeństwo wejścia do kościoła mają rodziny, które zamówiły intencję Mszy św. Ponadto teren wokół kościoła jest nagłośniony, dlatego stosując zasadę, by się nie gromadzić i zachować odstępy minimum 2 metry od siebie, jeszcze pewna ilość osób może uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła.
Pamiętajmy, że istnieje też obowiązek, by przebywając w miejscu publicznym, zakrywać maseczką (lub w inny dopuszczalny sposób) usta i nos.

Przez cały miesiąc czcimy Maryję podczas nabożeństw majowych po wieczornej Mszy św. Zachęcam do śpiewu litanii także w rodzinnym gronie w swoich domach.

W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy po zakończeniu wieczornej Mszy św. rozważaniem tajemnic chwalebnych różańca poprowadzonym przez Różę Władysławy Zarębczan i Teresy Gacek. Po różańcu odmówimy Litanię Loretańską.

Bardzo dziękuję za złożone w minionym tygodniu ofiary na rzecz parafii. Bóg zapłać!!!

Opiece Matki Bożej i świętych patronów polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU:
w środę – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;
w piątek – uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa
w sobotę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.