Ogłoszenia duszpasterskie 13 marca 2016

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie, Uncategorized

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                              

W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto                 zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży. Dziś o godz. 16:00 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.

Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy przez udział w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczniemy w najbliższy piątek. Program jest również umieszczony na stronie internetowej parafii: www.parafiagronkow.pl

W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Kościoła powszechnego, opiekuna naszej parafii, a także patrona wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Solenizantów i solenizantki tego dnia polecajmy w modlitwie, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa. Przypominam, iż uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa  będzie w niedzielę   1 maja. Sumistą i kaznodzieją będzie nasz rodak ks. Władysław Zarębczan.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej, natomiast na rozpoczęcie liturgii przed sumą zbierzemy się przy starym kościółku i stamtąd wyruszymy w procesji do kościoła parafialnego; tradycyjnie wybierzemy najpiękniejsze i największe palmy.

Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy w sobotę od 11:00: Bożena Kobylarczyk, Piotr Bochnak, Celina Bochnak, Józef Furczoń, Władysław Furczoń, Andrzej Furczoń, Jan Furczoń, Grażyna Jasiura.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  •  w czwartek – św. Patryk, apostoł i patron Irlandii, przez jego wstawiennictwo będziemy się modlić za naszych Rodaków, którzy opuścili Ojczyznę w poszukiwaniu lepszego życia, a wielu z nich właśnie w Irlandii znalazło nowy dom, aby potrafili zachować wiarę i tradycję ojców.