Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                      17 marca 2019

  1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
  2. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16:00 i po Mszy Świętej wieczornej oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 16:00. Przypominam, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
  3. We wtorek, 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Kościoła powszechnego, opiekuna naszej parafii, a także patrona wielu z nas noszących jego imię od chrztu i bierzmowania. Podczas Mszy Świętej o g. 17:00 będziemy polecać wszystkich solenizantów i solenizantki  tego dnia, by ich patron, św. Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszam na plebanię w najbliższą sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
  4. Przypominam, iż uroczystości odpustowe ku czci Opieki św. Józefa będziemy celebrować w środę 1 maja, połączone z jubileuszem 65 lecia kapłaństwa o. Leona Knabita.
  5. W przyszłą niedzielę, będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła Ad Gentes składając ofiary do puszki na ten cel, a Szkolny Wolontariat przeprowadzi kiermasz szali, kapeluszy i torebek z przeznaczeniem na leczenie chorego synka nauczycielki, która pracowała w zeszłym roku w zerówce, p. Marii Porębskiej.
  6. Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy w sobotę od 9:00: Elżbiecie Kowalczyk, Marianowi Pudzisz, Zofii Kowalczyk, Marii Kowalczyk, Krystynie Kopeć, Katarzynie Chrobak.
  7. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.