Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU              10 marca 2019

  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki po Mszy św. o godz. 17:00, dla dzieci o godz. 16:00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16:00. Za udział w tych nabożeństwach Pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
  3. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas nabożeństwa Nieustannej Nowenny.
  4. W czwartek na Mszy św. o g. 17:00 odbędzie się błogosławienie i przekazanie dzieciom przygotowującym się do Pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej książeczek – modlitewników.
  5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w piątek przed niedzielą Palmową. Nauki wygłosi dla nas O. Andrzej Zając – misjonarz, redemptorysta.
  6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecam w Gościu Niedzielnym pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem Droga Krzyża, a w Niedzieli Pontyfikat, który ciągle zaskakuje
  7. Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i  złożone ofiary dalej troskę  powierzamy  w sobotę od g. 9:00: Elżbiecie Kowalczyk, Marianowi Pudzisz, Zofii Kowalczyk, Marii Kopeć, Krystynie Kopeć, Małgorzacie Kowalczyk.
  8. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.