Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                 3 marca 2019

  1. W dzisiejszą niedzielę będziemy przeżywać 40 – godzinne nabożeństwo. Porządek adoracji będzie następujący:

11:30 – 12:30   Gronków Dolny – Róże: Anny Pudzisz,  Marii Lorencowicz

12:30 – 13:30   Nowotarska – Kościół – Róże: Anny Baran, Władysławy Zarębczan

13:30 – 14:30   Kościół – Gronik i Skrzyżowania – Róże: Małgorzaty Zarębczan,  Zofii Mrowca

14:30 – 15:30   Gronków Górny – Róża: Zofii Waliczek

15:30 – 16:30   Groń, Gronków pod Kobylarzówką – Róże: Stanisławy Wilczek, Jadwigi Nowak

16:30 –               Nieszpory

  1. Jutro, 4 marca przypada święto św. Kazimierza, królewicza, patrona naszej archidiecezji, syna króla Kazimierza Jagielończyka patrona naszej szkoły. Uroczystą Mszę Świętą z tej racji będziemy celebrować o g. 8:00.
  2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 8:00 i 17:00. Zachęcam wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominam, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
  3. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszam po Mszy św. o godz. 17:00. Dzieci będę odprawiały swoją Drogę krzyżową o godz. 16:00.
  4. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym będę sprawowane o godz. 16:00. Z racji drugiej niedzieli składka przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszego cmentarza. Natomiast do puszki będą zbierane ofiary na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się !
  5. Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i  złożone ofiary dalej troskę  powierzamy  w sobotę od g. 9:00: Grażynie Jasiura, Andrzejowi Furczoń, Władysławowi Furczoń, Józefowi Furczoń, Annie Kruk.
  6. Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta 8 marca składamy serdeczne życzenia.