Ogłoszenia duszpasterskie 24.02.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                24 lutego 2019

  1. Chrystusowa Ewangelia nieustannie stawia przed nami nowe wyzwania. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. Podejmijmy w nowym tygodniu próbę wypełnienia przykazania, do którego nie tylko zaprasza, ale i uzdalnia nas Duch Święty.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata sprawując Msze Święte o g. 7:00 i 17:00. Spowiedź z tej racji w czwartek od g. 15:30 dla dzieci z klasy 4, 5 i 6, zaś w sam pierwszy piątek rano pół godziny przed Mszą św. i po południu od 15:30 zwłaszcza dla uczniów z klasy 7, 8 i gimnazjalistów. Do chorych  z posługa sakramentalną udam się od g. 9:00.
  3. W sobotę szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o g. 16:15 adoracją, po czym różaniec, tajemnice radosne poprowadzi Róża Anny Pudzisz, a zwieńczymy go Eucharystią o godzinie 17:00.
  4. W następną niedzielę, 3 marca będziemy przeżywać 40 – godzinne nabożeństwo. Zachęcam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy, do adoracji w duchu dziękczynienia za otrzymane łaski, przebłagania za grzechy i w duchu prośby o dobre, owocne  przeżycie Wielkiego Postu.  Porządek adoracji będzie następujący:

11:30 – 12:30   Gronków Dolny – Róże: Anny Pudzisz,  Marii Lorencowicz

12:30 – 13:30   Nowotarska – Kościół – Róże: Anny Baran, Władysławy Zarębczan

13:30 – 14:30   Kościół – Gronik i Skrzyżowania – Róże: Małgorzaty Zarębczan,  Zofii Mrowca

14:30 – 15:30   Gronków Górny – Róża: Zofii Waliczek

15:30 – 16:30   Groń, Gronków pod Kobylarzówką – Róże: Stanisławy Wilczek, Jadwigi Nowak

16:30 –               Nieszpory

  1. Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i  złożone ofiary dalej troskę o czystość kościoła powierzamy  w sobotę od g. 9:00: Robertowi Pęksa, Stanisławie Zarębczan, Janowi Furczoń, Jadwidze Koszarek, Annie Kruk.
  2. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.