Ogłoszenia duszpasterskie 17.02.2019

Autor: , kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                 17 lutego 2019

  1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.
  2. Gromadźmy sie jak najliczniej na Mszy św. i nabożeństwie nieustannej nowenny w środę o godz. 17:00.
  3. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
  4. Dziękując rodzinom za dbałość o porządek w naszej świątyni i złożone ofiary, dalej troskę o czystość kościoła powierzamy  w sobotę  od g. 9:00:  Marcinowi Wilczek, Małgorzacie Kołodziej, Józefowi Kobylarczyk, Izabelli Wilczek, Piotrowi Bochnak, Bożenie Kobylarczyk.
  5. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w piątek – święto Katedry Świętego Piotra Apostoła,
  • w sobotę – św. Polikarp (ok. 69-155), męczennik, ustanowiony przez św. Jana Apostoła biskupem Smyrny.